සත්‍යයේ පුවත් අඩහැරය….

ක්‍රිකට් තරග ගැන විස්තර..

ලංකාවේ නිරූපිකාවන් බලන්න ඕන නම් මෙතැනින් බලන්න

රටට වසන්ගතයක් වූ “සයිටම්” අහෝසි කරනු..

යහපාලනයට එරෙහි කාන්තාවෝ …….

ප්‍රදේශ කිහිපයකට ගංවතුර අවදානම තව දුරටත්..

 alt=ඇතැම් ප්‍රදේශ වලට තවදුරටත් ගංවතුර අවදානම් තත්වයක් පවතින බව වාර්මාර්ග දෙපාර්තමේන්තුව සදහන් කරයි.නිල්වලා ගගේ ජල මට්ටම ඉහළ යාම හේතුවෙන් පානදුම ප්‍රදේශයේ ගංවතුර තත්වයක් ඇති විය හැකි බව සදහන් කරන එම දෙපාර්තමේන්තුව පිටබැද්දර ප්‍රදේශයේ ද ගංවතුර තත්වයක් පවතින බව පෙන්වා දෙයි.එමෙන්ම මේ වන විට කිරම ආර පිටාර ගැලීම හේතුවෙන් සපුගොඩ සුළු ගංවතුර තත්ත්වයක් ද ගිං ගගේ ජල මට්ටම ඉහළ යාම හේතුවෙන් තවලම ප්‍රදේශයේ සාමාන්‍ය ගංවතුර තත්වයක් ද, බද්දේගම ප්‍රදේශයේ සුළු ගංවතුර තත්වයක් ද පවතින බවත් කළු ගගේ ජල මට්ටම ඉහළ යාම හේතුවෙන් රත්නපුර ඇතැම් ප්‍රදේශ වල සාමාන්‍ය ගංවතුර තත්ත්වයක් සහ මිල්ලකන්ද ප්‍රදේශයේ සුළු ගංවතුර තත්ත්වයක් පවතින බව ද වාරිමාර්ග දෙපාර්තමේනතුව වැඩිදුරටත් සදහන් කර ඇත.පවතින අයහපත් කාලගුණ තත්ත්වය තවදුරටත් පවතින බැවින් ගංගා සහ ජල මාර්ග ආශ්‍රිතව වාසය කරන ජනතාව දැඩි අවධානයෙන් පසුවන ලෙස එම දෙපාර්තමේන්තුව ජනතාවට දැනුම් දෙනු ලබයි.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

 

දෙසැම්බර් 2017
M T W T F S S
« නොවැ    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

ලේඛනාගාරය

සිංහල අකුරු ලබා ගැනීමට