සත්‍යයේ පුවත් අඩහැරය….

ක්‍රිකට් තරග ගැන විස්තර..

ලංකාවේ නිරූපිකාවන් බලන්න ඕන නම් මෙතැනින් බලන්න

රටට වසන්ගතයක් වූ “සයිටම්” අහෝසි කරනු..

යහපාලනයට එරෙහි කාන්තාවෝ …….

නිර්මාණශීලි පුද්ගලයින් පළාත් පාලන ආයතයනයන්හි නියෝජිතයින් ලෙස පත්කිරීමට කටයුතු කරන ලෙස ජනතාවගෙන් ඉල්ලා සිටිනවා – මැතිවරණ ප්‍රචණ්ඩ ක්‍රියා නිරීක්ෂණ කමිටුව

 alt=නිර්මාණශීලි පුද්ගලයින් පළාත් පාලන ආයතයනයන්හි නියෝජිතයින් ලෙස පත්කිරීමට කටයුතු කරන ලෙස ජනතාවගෙන් ඉල්ලා සිටින බවත් යහපත් සහ සාධාරණ මැතිවරණයක් පැවැත්වීම සදහා සියඵ අපේක්ෂකයින් මැතිවරණ නීති රීතීන්ට යටත්ව කටයුතු කළයුතු බව මැතිවරණ ප්‍රචණ්ඩ ක්‍රියා නිරීක්ෂණ කමිටුව අවධාරණය කර සිටියි. ඊයේ (28) කොළඹදී පැවති මාධ්‍ය හමුවකදී මෙම අදහස් පළකරන ලද්දේ මැතිවරණ ප්‍රචණ්ඩ ක්‍රියා නිරීක්ෂණ කමිටුවේ කැදවුම්කරු පාක්‍යසෝති
සර්වනමුත්තු මහතා විසිනි.

සිය අදහස් දක්වමින් සර්වනමුත්තු මහතා තවදුරටත් පවසා සිටියේ රජයේ විමධ්‍යගත අරමුදල් යොදාගනිමින් විවිධ සංවර්ධන කටයුතු වල නිරත වන තත්ත්වයක් මෙන්ම ඡන්දදායකයින් හට විවිධ වරප්‍රසාද පවා ලබාදීමට ද ඇතැම් දේශපාලඥයින් කටයුතු කරමින් සිටින බවයි. ඇතැම් පිරිස් විවිධ අසත්‍ය තොරතුරු සමාජගත කරමින් මෙවර මැතිවරණයේ කාන්තා නියෝජනය දුර්වල කිරීමට ද කටයුතු කරමින් සිටින බව ද පාක්‍යසෝති සර්වනමුත්තු මහතා තවදුරටත් කරුණු දක්වමින් පවසා සිටින ලදී.

මෙම මාධ්‍ය හමුව සදහා මැතිවරණ ප්‍රචණ්ඩ ක්‍රියා නිරීක්ෂණ කමිටුවේ ජාතික සංවිධායක මංජුල බස්නායක මහතා ද සහභාගි විය.

 

පෙබරවාරි 2018
M T W T F S S
« ජන    
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728  

ලේඛනාගාරය

සිංහල අකුරු ලබා ගැනීමට