සත්‍යයේ පුවත් අඩහැරය….

පේරාදෙණිය විශ්වවිද්‍යාලයේ වෛද්‍ය පීඨය වහාම විවෘත කරන්න, වෛද්‍ය පීඨ ශිෂ්‍ය දෙමාපිය සංගමයෙන් ඉල්ලීමක්..

Podu Jana Peramunaපේරාදෙණිය විශ්වවිද්‍යාලයේ වෛද්‍ය පීඨය වසා දැමීමට පාලනාධිකාරිය විසින් ගන්නා ලද තීරණය හේතුවෙන් එම සිසුන්ට බලවත් අසාධාරණයක් සිදුව ඇති බැවින් වෛද්‍ය පීඨය වහාම විවෘත කරන්නැයි ඉල්ලා සිටින බව වෛද්‍ය පීඨ ශිෂ්‍ය දෙමාපිය සංගමය අවධාරණය කර සිටියි. වෛද්‍ය පීඨ ශිෂ්‍ය දෙමාපිය සංගමයේ සභාපති විශේෂඥ වෛද්‍ය රංජිත් ලාල් කන්දෙවත්ත මහතාගේ අත්සනින් යුතුව උසස් අධ්‍යාපන අමාත්‍ය, විජයදාස රාජපක්ෂ මහතා වෙත යොමුකරන ලද ලිපියක මේ බව සදහන් කර ඇත. පේරාදෙණිය විශ්වවිද්‍යාලයේ ඉංජිනේරු පීඨයේ මතුවූ අර්බුදකාරී තත්ත්වයක් මත වෛද්‍ය පීඨයද වසා දැමීමට ගන්නා ලද තීරණය තුළින් වෛද්‍ය සිසුන්ගේ අධ්‍යයන කටයුතු දැඩිලෙස අඩාලවී ඇති බවත් එය එම සිසුන්ගේ දෙමව්පියන්ගේ දැඩි සිත්තැවුලට හේතුවී ඇති බවත් මෙම ලිපියෙහි තවදුරටත් සදහන්ය. තත්ත්වය තවදුරටත් බැරෑරුම් නොකොට පේරාදෙණිය විශ්වවිද්‍යාලයේ වෛද්‍ය පීඨය යළි විවෘත නොකළහොත් ඉදිරියේදී එම විශ්වවිද්‍යාල පරිශ්‍රයේදී දැඩි විරෝධතාවයක් දියත් කරන බවද වෛද්‍ය පීඨ ශිෂ්‍ය දෙමාපිය සංගමය අනතුරු අගවා සිටියි.

 

අගෝස්තු 2018
M T W T F S S
« ජූලි    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

ලංකාවේ සුන්දර හෝටල් ගැන දැන් ගන්න…

ලේඛනාගාරය

සිංහල අකුරු ලබා ගැනීමට