සත්‍යයේ පුවත් අඩහැරය….

විරාග රාගය …

ක්‍රිකට් තරග ගැන විස්තර..

ලංකාවේ නිරූපිකාවන් බලන්න ඕන නම් මෙතැනින් බලන්න

HNDA සිසුන් මහ පාරේ….

Mr Bean

තමන් රිමාන්ඩ් භාරයට පත්කිරීමේ තීන්දුව නීති විරෝධී බවට තීන්දුවක් දෙන්නැයි ඉල්ලා ජොන්ස්ටන්ගෙන් ශ්‍රේෂ්ඨාධිකරණයට අභියාචනයක්..

Podu Jana Peramunaතමන් රිමාන්ඩ් භාරයට පත්කිරීමේ නියෝගය නීති විරෝධී බව ප්‍රකාශ කරන ලෙස ඉල්ලා පාර්ලිමේන්තු මන්ත්‍රී ජොන්ස්ටන් ප්‍රනාන්දු මහතා විසින් ශ්‍රේෂ්ඨාධිකරණය වෙත අභියාචනා පෙත්සමක් ඉදිරිපත් කර ඇති බව වාර්තා වේ.ස.තො.ස ආයතනය තුළ සිදුවූ බව පැවසෙන මූල්‍ය වංචාවක් සම්බන්ධයෙන් තමන්ට එරෙහිව කුරුණෑගල මහාධිකරණයේ නඩුවක් විභාග වන අතර එම නඩුවට ඇප හිමිව තිබියදීත් කුරුණෑගල මහාධිකරණය විසින් නඩුව අවසන් වනතෙක් රක්ෂිත බන්ධනාගාරගත කළ බව ජොන්ස්ටන් ප්‍රනාන්දු මහතා අදාළ පෙත්සම තුළින් ප්‍රකාශ කර ඇත.

තමන් රක්ෂිත බන්ධනාගාරගත කරමින් කුරුණෑගල මහාධිකරණය දුන් ඉහත නියෝගය අහෝසි කරන්නැයි අභියාචනාධිකරණය ඉදිරිපත් කරන ලද පෙත්සම ප්‍රතික්ෂේපවූ බැවින් එම නියෝගය නීති විරෝධී බවට තීන්දුවක් ලබාදෙන්නැයි ඉල්ලා සිටිමින් පාර්ලිමේන්තු මන්ත්‍රී ජොන්ස්ටන් ප්‍රනාන්දු මහතා විසින් ශ්‍රේෂ්ඨාධිකරණය වෙත මෙම අභියාචනා පෙත්සම ඉදිරිපත් කර තිබේ.

 

ජූනි 2019
M T W T F S S
« මැයි    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

ලංකාවේ සුන්දර හෝටල් ගැන දැන් ගන්න…

ලේඛනාගාරය

Find any kind of Sri Lanka Jobs.

සිංහල අකුරු ලබා ගැනීමට