සත්‍යයේ පුවත් අඩහැරය….

විරාග රාගය …

ක්‍රිකට් තරග ගැන විස්තර..

ලංකාවේ නිරූපිකාවන් බලන්න ඕන නම් මෙතැනින් බලන්න

HNDA සිසුන් මහ පාරේ….

Mr Bean

මෙරට ආර්ථික අර්බුදයට විසදුම් සෙවීමට නම් වත්මන් ජනාධිපති සහ හිටපු ජනාධිපති එක්වියයුතුයි – පාර්ලිමේන්තු මන්ත්‍රී එස්.බී දිසානායක

Podu Jana Peramunaශ්‍රී ලංකාව මේ වන විට මුහුණ දී ඇති ආර්ථික අර්බුදයට විසදුම් සෙවීමට නම් වත්මන් ජනාධිපති මෛත්‍රීපාල සිරිසේන සහ හිටපු ජනාධිපති මහින්ද රාජපක්ෂ යන මහත්වරුන් එක්ව කටයුතු කළයුතුව ඇති බව පාර්ලිමේන්තු මන්ත්‍රී එස්.බී දිසානායක මහතා පවසා සිටියි. ඇමෙරිකානු ඩොලරයට සාපේක්ෂව මෙරට රුපියල අවප‍්‍රමාණය වීම, ඉන්ධන මිල ඉහළ යාම ඇතුළු මෙරට ආර්ථිකය තුළ මේ වන විට උද්ගතව ඇති විවිධ ගැටළුකාරී තත්ත්වයන් නිරාකරණය කරගැනීමේ ක්‍රමවේදයක් සකස් කළ හැකිවන්නේ එසේ ඔවුන් දෙදෙනා එක්ව සකස් කෙරෙන ආර්ථික ප්‍රතිපත්ති තුළින් පමණක් බවද දිසානායක මහතා තවදුරටත් පවසා සිටියි.

වත්මන් යහපාලන ආණ්ඩුවේ ආර්ථික ප‍්‍රතිපත්ති රටට කිසිදු අයුරකින් සුභදායක නොවන බවත් ආයෝජන කිරීමට තරම් ව්‍යාපාරිකයන්ට මෙරට සම්බන්ධයෙන් විශ්වාසයක් නොමැති බවත් පාර්ලිමේන්තු මන්ත්‍රී එස්.බී දිසානායක මහතා තවදුරටත් පවසා ඇත.

 

ජූනි 2019
M T W T F S S
« මැයි    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

ලංකාවේ සුන්දර හෝටල් ගැන දැන් ගන්න…

ලේඛනාගාරය

Find any kind of Sri Lanka Jobs.

සිංහල අකුරු ලබා ගැනීමට